Jak oslavili naši senioři svůj svátek?

První říjen je stanoven, jako svátek seniorů. Přemýšleli jsme, co by našim seniorům, k tomuto svátku, měla naše pečovatelská služba připravit.

Hezké počasí nám nahrávalo podniknout ještě nějaký ten výlet. Neváhali jsme a několik jsme jich zorganizovali. Koncem září jsme zajeli za hranice do blízké Chudoby, kde jsme si prohlédli lázeňský a vkusně upravený park.

Samozřejmě jsme nezapomněli zkusit své štěstí v rybolovu. Každý ze seniorů vyzkoušel své umění v lovu pstruhů, někteří uspěli jiní nikoliv. Tato skutečnost však nikomu nezkazila náladu a s oblibou si vychutnali lahodnou chuť pstruha. Další výlet si senioři vyžádali a to do Police nad Metují k Zelené kapličce, která má své neopakovatelné kouzlo. Zde předložili svá přání a své díky nejen za své blízké, ale i za mír.

Každé dva roky se již pravidelně těšíme na výstavu do Slatiny nad Úpou, kde vždy s láskou organizují zdařilou podzimní výstavu. Tento rok tomu nebylo jinak. Ve zdejší bývalé ZŠ nás vítala výstava na téma: „Ovoce, zelenina a květiny a zároveň doplňková expozice PRUSKO-RAKOUSKÁ válka“. Zájem ze strany našich seniorů byl veliký, čtyři naplněná auta byla důkazem a opravdu nikdo nelitoval.

Začátkem října jsme jeli navštívit naše bývalé klienty do Domova pro seniory v Malé Čermné, kteří se vždy na nás těší. Je dojemné, že stále vzpomínají na chvíle prožité v našem pečovatelském domě, a někteří, pokud by jim to zdravíčko dovolilo, by se k nám rádi vrátili.

Naši senioři nejen rádi jezdí na výlety, ale i rádi vyrábějí různé výrobky. S oblibou si zdobí své byty, proto pro ně naše pečovatelská služba uspořádala výtvarný kroužek, při kterém uplatnili svoji představivost při výrobě podzimního aranžmá. Každý s rozzářenou tváří odcházel a v ruce pyšně držel své výtvory.

Vzhledem k tomu jsme využili zručnosti našich seniorů a zapojili jsme se do 11. ročníku prodejní výstavy „Šikovné ruce pro hospic aneb Lidé lidem“, která se konala začátkem října. Pravidelně každý rok se naši senioři účastní této výstavy a již několikrát obdrželi ocenění. I letos bylo několik našich výtvarnic vybráno mezi ty nejlepší. Jejich píle a nadšení pro dobrou věc je obdivuhodná. Dělají to prý pro dobrý pocit, že pomohou někomu potřebnému, a že se cítí být užiteční. Vždyť být užitečný, vědět, že mě někdo potřebuje, je důležité. Tento pocit je pro všechny seniory obohacující a my se je snažíme podpořit a ukázat, že i ve stáří muže být člověk potřebný.

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Koncert Pavla Šporcla pro Domov sv. Josefa

20. března 2018
divadlo Jaroměř

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky. Děkujeme také všem koledníkům za jejich službu. Výsledky naleznete zde

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930