Jaké výlety senioři pečovatelské služby podnikli v květnu?

Jaké výlety senioři pečovatelské služby podnikli v květnu?

V měsíci květnu se již spoustu let zúčastňujeme májové pobožnosti v malebném kostelíčku na Boušíně, kde naši senioři načerpají sílu do dalších všedních dnů.

Vždy si zde připomeneme pověst o hluchoněmé holčičce. Dalším zastavením byla bývalá tvrz Turyň, ze které toto děvčátko pocházelo. Nezapomněli jsme se stavit i u Špetlova buku.

Uskutečnili jsme také prohlídku pěkně vyzdobené lhotecké kapličky při oslavě pouti, kde jsme se pomodlili růženec.

V pečovatelském domě byla pro naše seniory uspořádána přednáška spojená s ochutnávkou bylinných sirupů Camellus, která všechny zúčastněné nalákala na exkurzi do továrničky ve Lhotě. Zde se nás ochotně ujal pan Martinec, který nám podrobně vyprávěl o výrobě těchto sirupů. Pro všechny zúčastněné to byl velký zážitek podívat se pod „pokličku“ těchto přírodních nápojů. Vůně bylinek, bílé pláště a návleky neopakovatelný pocit zúročily. Děkujeme za zajímavou exkurzi.

Začátkem května přišli potěšit naše seniory žáci ze ZŠ v Č. Kostelci (kroužek asistentů) společně s paní učitelkou Kovalovou. Bylo to aprílové setkání. Místo toho, aby senioři seděli a poslouchali, jak děti zpívají, tak nejprve senioři seznámili děti s různými protahovacími cviky a předvedli jim cviky na paměť, které pravidelně třikrát týdně cvičí. Potom si všichni společně zacvičili. Dále senioři ukázali své fotografie z mládí a děti hádaly, která fotografie, ke které seniorce patří. Dále děti rozdaly bubínky a všichni společně zpívali a bubnovali různé písně či melodie. Setkání bylo příjemné pro obě strany. Vedle sebe seděli senioři a děti a bylo příjemné pozorovat, jak tyto dvě generace spolu komunikují, smějí se a náramně se baví.

Příjemným dárkem ke dni matek se stalo divadelní představení dětí ze ZŠ Batňovice s názvem „Ten umí to a ten zas tohle…“, které se konalo v kulturním domě v Batňovicích. Senioři byli nadšení a odměnili děti velkým potleskem. Děkujeme paní ředitelce za pozvání a vážíme si její velké trpělivosti.

Na všechny tyto výlety se naši senioři vždy moc těší a to dokazuje i velká účast, vždyť se pro ně stávají milým pohlazením a zpestřením, obzvlášť po té dlouhé zimě. Novinkou pro naše seniory je začínající spolupráce s věznicí v Odolově, které Vás budeme informovat zase příště.

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Koncert Pavla Šporcla pro Domov sv. Josefa

20. března 2018
divadlo Jaroměř

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky. Děkujeme také všem koledníkům za jejich službu. Výsledky naleznete zde

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930