Jaké výlety senioři pečovatelské služby podnikli v květnu?

Jaké výlety senioři pečovatelské služby podnikli v květnu?

V měsíci květnu se již spoustu let zúčastňujeme májové pobožnosti v malebném kostelíčku na Boušíně, kde naši senioři načerpají sílu do dalších všedních dnů.

Vždy si zde připomeneme pověst o hluchoněmé holčičce. Dalším zastavením byla bývalá tvrz Turyň, ze které toto děvčátko pocházelo. Nezapomněli jsme se stavit i u Špetlova buku.

Uskutečnili jsme také prohlídku pěkně vyzdobené lhotecké kapličky při oslavě pouti, kde jsme se pomodlili růženec.

V pečovatelském domě byla pro naše seniory uspořádána přednáška spojená s ochutnávkou bylinných sirupů Camellus, která všechny zúčastněné nalákala na exkurzi do továrničky ve Lhotě. Zde se nás ochotně ujal pan Martinec, který nám podrobně vyprávěl o výrobě těchto sirupů. Pro všechny zúčastněné to byl velký zážitek podívat se pod „pokličku“ těchto přírodních nápojů. Vůně bylinek, bílé pláště a návleky neopakovatelný pocit zúročily. Děkujeme za zajímavou exkurzi.

Začátkem května přišli potěšit naše seniory žáci ze ZŠ v Č. Kostelci (kroužek asistentů) společně s paní učitelkou Kovalovou. Bylo to aprílové setkání. Místo toho, aby senioři seděli a poslouchali, jak děti zpívají, tak nejprve senioři seznámili děti s různými protahovacími cviky a předvedli jim cviky na paměť, které pravidelně třikrát týdně cvičí. Potom si všichni společně zacvičili. Dále senioři ukázali své fotografie z mládí a děti hádaly, která fotografie, ke které seniorce patří. Dále děti rozdaly bubínky a všichni společně zpívali a bubnovali různé písně či melodie. Setkání bylo příjemné pro obě strany. Vedle sebe seděli senioři a děti a bylo příjemné pozorovat, jak tyto dvě generace spolu komunikují, smějí se a náramně se baví.

Příjemným dárkem ke dni matek se stalo divadelní představení dětí ze ZŠ Batňovice s názvem „Ten umí to a ten zas tohle…“, které se konalo v kulturním domě v Batňovicích. Senioři byli nadšení a odměnili děti velkým potleskem. Děkujeme paní ředitelce za pozvání a vážíme si její velké trpělivosti.

Na všechny tyto výlety se naši senioři vždy moc těší a to dokazuje i velká účast, vždyť se pro ně stávají milým pohlazením a zpestřením, obzvlášť po té dlouhé zimě. Novinkou pro naše seniory je začínající spolupráce s věznicí v Odolově, které Vás budeme informovat zase příště.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930