Nejen Štědrovečerní večeře v pečovatelském domě

Charitní pečovatelská služba Červený Kostelec uspořádala navíc pro své klienty, kteří zůstanou na Štědrý den sami, slavnostní Štědrovečerní večeři.

Takovýchto klientů bylo deset. Rádi uvítali tuto nabídku a byli potěšeni, že prožiji tento významný den společně se svým pečovatelkami. Slavnostně nazdobený stůl dodával tomuto dnu opravdu neopakovatelnou atmosféru.

 Klienti byli svátečně oblečeni, nechyběl ani přípitek, modlitba a samozřejmě tradiční večeře, kterou připravily pečovatelky doma. V závěru jsme si zazpívali společně s kytarou koledy a nadělili jsme klientům dárečky.

Rozzářené oči nám byly odměnou. Podobně oslavili Štědrý den i v pečovat. domě v ul. Nerudova. Ani zde nechyběl nazdobený stůl, ale večeři si obyvatelé připravili sami. O to větší radost z toho měli. Koledy zazněly v podání mladých hudebníků Hejnových. Ve společenské místnosti si uspořádali také silvestrovskou oslavu. Obyvatelé pečovat. domu v Nerudově jsou opravdu šťastni, že zde mají společ. místnost, kde se mohou pravidelně scházet, hlavně v tomto zimním období.

Přímo na Štědrý den dopoledne, zavítala červenokostelecká mládež, aby zazpívala, popřála a předala Betlémské světlo do všech bytů pečovat. domů. Je opravdu chválihodné, že si v tento den udělala čas a přišla potěšit seniory. Moc Vám děkujeme.

Stalo se již pěknou tradicí, že nový rok zahajuje v pečovat. domě U Jakuba mše svatá, kterou sloužil P. Kubant za všechny živé i zemřelé klienty pečovat. služby a za doprovodu Antonína Nývlta, který dokázal rozezpívat všechny zúčastněné. Z plna hrdla jsme si zazpívali vánoční koledy.

První sobota v lednu je vždy spojena s tříkrálovou sbírkou. Koledníci jsou vždy mile přivítáni a jejich dětské hlásky se linou pečovatelským domem a vyloudí, tak úsměvy obyvatel. Nemalý dík patří i červenokostelecké dechovce pod vedením Josefa Řezníčka. Ochotně přišli zahrát vánoční koledy, které měly velký úspěch. Naši senioři je nechtěli propustit. Vážíme si toho, že jste v této uspěchané době našli chvilku času.

Začátkem ledna, jsme díky manželům Kafkovým rozjeli cestopisné přednášky. První byla pod názvem: "Rakouské perly". Děkujeme, že jste se s námi přišli podělit o své zážitky. Všechny tyto akce, které jsme uspořádali s láskou pro naše klienty, jsou navíc s úmyslem, aby našim klientů nebyla dlouhá chvíle a zpříjemnily jim chmurné zimní dny.

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Koncert Pavla Šporcla pro Domov sv. Josefa

20. března 2018
divadlo Jaroměř

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky. Děkujeme také všem koledníkům za jejich službu. Výsledky naleznete zde

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930