Příjemné cestování v pečovatelském domě

Příjemné cestování v pečovatelském domě
Kdo rád necestuje? Kdo rád nezískává různé znalosti, dobrodružné zážitky a zajímavosti z různých cest? V našem pečovatelském domě cestuje velká spousta našich seniorů, alespoň díky různým cestopisným přednáškám. Vždyť v době jejich mládí jim to nebylo dopřáno. V únoru pravidelně úterky patřily cestování. Naši senioři vycestovali na Tenerife, do Kataru, ale i na Moravu a po Čechách.

Tuto sérii v pečovatelském domě zahájila cestovatelka Jarmila Olivová, která vyprávěla různé příhody z cest po kanárském ostrově Tenerife. Největším ze sedmi Kanárských ostrovů, nazývaném ostrovem věčného jara. Díky klimatu a přírodním krásám patří k nejoblíbenějším cílům turistů. Není divu, že si toto místo vybrala i parta Jarmily Olivové.
Další milou návštěvou v pečovatelském domě U Jakuba byli Oldřich Nermuť a Jana Kejzlarová, kteří nám promítli své fotografie „Čechy krásné a Morava též“. Fotografie zachytily jejich toulky z loňského roku, kdy navštívili Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou, Doubravník, Tišnov, Kadaň, Louny, Turnov a Malou Skálu. Z jejich fotografií a nás dýchla pohoda, klid a láska k přírodě a fakt, že máme krásnou zemi.
Se svými zážitky přišla také paní učitelka Dáša Hanušová, která nám vyprávěla, o nám vzdálené zemi, o Kataru. Je to místo, do kterého se málo kdo z nás dostane. Je to arabská monarchie, bohatá na ropu a zemní plyn. Dozvěděli jsme se, že zde za alkohol hrozí i bičování, v roce 2022 se zde má konat mistrovství světa ve fotbale a mnoho dalších zajímavostí. Děkujeme za velmi poutavou přednášku.
Na konci února procházel Červeným Kostelcem masopustní průvod, v rámci kterého přišla i spousta masek, zpěvu a veselé nálady také do pečovatelského domu U Jakuba. Tuto atmosféru nám přinesly děti ze ZUŠ v Č. Kostelci.
Již podruhé k nám zavítal v převlečení Karel Hašler s vystoupením nazvaným „Procházka Prahou s Karlem Hašlerem aneb máte rádi Hašlerky?“. Posluchači v tomto díle šli pomyslnou procházkou z jeho rodného Zlíchova a zazpívali si písničky, které se vážou k mnohým místům „Staré Prahy“. Dozvěděli se spoustu nových zajímavostí o Karlu Hašlerovi, o jeho milované Praze a také jak vznikl název bonbónů Hašlerky.


Každý čtvrtek jsme věnovali různým soutěžím a hrám. Senioři si tak oprášili hru pexeso, domino, karetní hry, ale i stolní či oblíbenou hru Jméno a město. Jiní si tento den užili při vytváření různých výrobků při výtvarném kroužku. Přitom využili svoji zručnost a vyráběli již velikonoční výzdobu do svých bytů či pro zkrášení chodeb v pečovatelských domech. Přijďte se podívat, jak se jim to podařilo.
„Když jsem byla malá a odcházela jsem z domu a šla jsem do školy, na výlet apod. nikdy mi maminka nezapomněla dát požehnání, políbení a vlídné slovo“, to nám sdělila jedna seniorka, která se tímto řídila celý život.  Není to inspirace i pro nás?


Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031