Stárnout s radostným srdcem

Stárnout s radostným srdcem

Co je největší umění? Stárnout s radostným srdcem. A právě o to se snaží Charitní pečovatelská služba Červený Kostelec. Proto připravila v měsíci říjnu a listopadu pro své klienty spoustu různých akcí.

Koncem října zavítaly místní skautky do pečovatelského domu v Nerudově ulici a připravily pro obyvatele podzimní posezení plné vědomostních soutěží, písniček a dobrých zákusků. Touto cestou jim velice děkujeme za příjemně strávené sobotní dopoledne.

Začátek listopadu patřil vzpomínce na všechny zemřelé. Proto jsme našim klientům pomohli uskutečnit návštěvu okolních hřbitovů, kde mohli rozsvítit svíčky na hrobech svých příbuzných a známých.

V listopadu se konal v Úpici v domě pro seniory Beránek den otevřených dveří. Do těchto prostor se naši senioři jeli podívat a potěšili tak bývalé klienty pečovatelské služby.

Chmurné podzimní počasí přišli dvakrát rozehnat Oldřich Nermuť a Jana Kejzlarová svými pohodovými fotografiemi i vtipným vyprávěním na téma: „Stojí za to pobejt o chvíli dýl“ a „Za poklady Novohradska“. Tyto luxusní záběry jedním dechem hltali všichni zúčastnění.

Ředitelka místní knihovny paní PhDr. Marcela Fraňková pozvala obyvatele pečovatelských domů na návštěvu knihovny spojenou s programem k nedožitým 90. narozeninám známého malíře, ilustrátora, spisovatele, scénáristy a režiséra Jaroslava City. Poutavé vyprávění, spojené s ukázkou obrázků i příběhů z večerníčků, bylo milé a povzbuzující pohlazení na duši. I Vám, paní ředitelko, patří náš vřelý dík.

Jako každý rok, tak i letos, pořádala v listopadu naše pečovatelská služba hudební odpoledne. Tentokrát ve stylu železnice.

Odpoledne plné hudby a dobré nálady na téma:“Vyhlídková jízda červenokosteleckým expresem od města k městu“. Společenská místnost byla vyzdobena spoustou vlaků, vláčků a železničních obrázků. Každý účastník měl povinnost obléci si nějaké modré oblečení. Při vstupu do vlaku obdržel jízdenku, jízdní řád a mapku, kudy tento vlak pojede. Strojvedoucím se stal hudebník Vlad. Kábrt.

 Zapískáním při písni Přednosta stanice zahájil Jenda Špulák vyhlídkovou jízdu.

Mapka nám určovala trasu a vždy v každé stanici jsme si připomněli významné památky a události charakteristické pro určité město, zazpívali jsme si typickou písničku vztahující se k tomuto místu a někde na cestující čekalo i překvapení. V průběhu cestování kontroloval jízdenky průvodčí a revizor.

Nechyběla ani nádražní restaurace a spousta železničářů, kteří se o naše seniory starali. S láskou to vše připravila naše pečovatelská služba, vždyť když člověk miluje a cítí, že je milován, je všechno snadné.

 

 

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031