Tradiční akce pečovatelské služby – aprílové opékání a májové výlety

Tradiční akce pečovatelské služby – aprílové opékání a májové výlety

Naše charitní pečovatelská služba uspořádala již po několikáté aprílové opékání ve společenské místnosti pečovatelského domu U Jakuba.

Naši senioři se mohli přenést do doby svého mládí, kdy rádi pálili oheň, u kterého si vesele zazpívali a upekli třeba brambory. Rázem se naše společenská místnost proměnila v atmosféru táborového ohně, u kterého nechybí kytara, zpěv a něco dobrého. Nikomu nevadilo, že oheň byl umělý (z blikajících světel z jízdního kola a dřevěných polen), že brambory a párky nebyly opečeny na ohni, ale v troubě.

Příjemnou atmosféru naladil p. Zavřel, který náš zpěv doprovodil hrou na kytaru. Všichni zúčastnění si zazpívali svoji oblíbenou píseň a přišla nás navštívit i „čarodějnice“, která nám zatančila okolo ohně. Pro zúčastněné to bylo příjemné a milé překvapení.

Začátkem května už všichni naši senioři čekali na stanovení termínů různých výletů. Velice oblíbeným se stala projížďka rozkvetlou přírodou v okolí našeho města. Jako každý rok, tak i letos jsme povozili klienty po okolí Červeného Kostelce, na Bohdašín, do Rtyně v Podkrkonoší, Úpice a do Ratibořic. Rozkvetlá jarní příroda a spousta barev na nás dýchla ze všech stran.

V měsíci květnu se již spoustu let zúčastňujeme májové pobožnosti v malebném kostelíčku na Boušíně, kde naši senioři načerpají sílu do dalších všedních dnů. Vždy si zde připomeneme pověsti o hluchoněmé holčičce. Dalším zastavením byla i Turyň, z které toto děvčátko pocházelo. Nezapomněli jsme se stavit i u Špetlova buku.

Dalším tradičním místem, které v měsíci květnu navštěvujeme, bylo i poutní místo Rokole, kde jsme se zúčastnili mše svaté a kde každý poutník svěřil své prosby a přání Panně Marii a požádal o pomoc pro své rodiny. Tato místa se pro všechny stávají duchovním povzbuzením.

Uskutečnili jsme také prohlídku pěkně vyzdobené lhotecké kapličky při oslavě pouti, kde jsme se pomodlili růženec.

Na všechny tyto výlety se naši senioři vždy moc těší a to dokazuje i velká účast, vždyť se pro ně stávají milým pohlazením a zpestřením.

V květnu, kdy slaví všechny maminky svůj svátek. Ani my v pečovatelském domě jsme na tento významný den nezapomněli. Děti ze ZŠ v Hořičkách nás přišly potěšit a obdarovat velice pěkným originálním vystoupením, které se skládalo z českých písniček a tanečků. Touto cestou jim za jejich dárek děkujeme.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031