Udělali jsme si čas o Vánocích pro druhého?

Nemám čas pro své blízké, na sebe navzájem a není čas, abychom se těšili jeden z druhého … ? Jedna naše klientka, která nemá žádné blízké příbuzné, při vzpomínce na Vánoce mi řekla: „Měla jsem strach z vánočních svátků, ale opravdu ani na chvilku jsem nezažila pocit samoty a smutku, a to díky pečovatelkám, které mi celý ten vánoční čas byly nablízku.“

Vánočních akcí v pečovatelských domech byla opravdu spousta. Nesmím zapomenout poděkovat všem našim pečovatelkám, které s velkou láskou, obětavostí a trpělivostí nejen vzorně pečují o svěřené seniory, ale i ochotně zdobí chodby pečovatelských domů a tím vytvářejí to pravé teplo domova. Kdo navštívil pečovatelské domy, tak mi dá za pravdu. Snahou naší pečovatelské služby je, abychom byli jedna velká rodina, ve které vládne láska, klid a pokoj.

Začátek ledna pravidelně navštíví naše pečovatelské domy vzácní hosté, kterými jsou tři králové. Výtěžek této sbírky je z části určen i pro pečovatelskou službu. Upřímně děkujeme všem dárcům.

S nástupem nového roku jsme znovu zahájili pravidelné úterky, ve kterých budeme společně cestovat a poznávat daleká a našim seniorům nedosažitelná místa. Vždyť naši cestovatelé nelitují žádného dne, kdy jsou na cestách. Tento cyklus cestopisných přednášek zahájili manželé Zdena a Pavel Kafkovi, s kterými jsme tentokrát vycestovali do Skotska. Lahodný mok, nazývaný Whisky je synonymem pro Skotsko, stejně jako jezera, středověká architektura či příšera z jezera Loch Ness, na kterou se stále jen čeká. Děkujeme za Vaše poutavé zážitky i za Váš čas, který jste nám věnovali.

Další neméně zajímavou přednáškou bylo vyprávění z pouti do La Salette a Lurd. Jsou to místa plná milostí a naděje, která se nedají popsat slovy. Je to opravdu velký zážitek je navštívit. Setkávají se zde miliony věřících ze všech koutů světa a jsou promodlená miliony modliteb.

Už se těšíme na další cestovatele a zajímavá místa, ale i na velice oblíbený karneval.

                                                                           Bc. Lenka Vlčková

 

#rouškyprovšechny - zapoj se i ty

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930