Základní informace o pečovatelské službě a představení akcí, které se konaly koncem března

Základní informace o pečovatelské službě a představení akcí, které se konaly koncem března

Charitní pečovatelská služba v Červeném Kostelci je nestátní zařízení, spadající pod Oblastní charitu Červený Kostelec. Pomáhá seniorům s omezenou soběstačností a dospělým osobám se zdravotním postižením, kteří si nemohou obstarat běžné úkony sami nebo za pomoci blízkého okolí.

Poskytuje služby v domácnostech a pečovatelských domech ve vymezeném čase. Zajišťuje sociální služby v takovém rozsahu, který umožňuje klientům setrvání co nejdéle ve svých domovech za důstojných podmínek a při zachování vazeb na své okolí, rodinu, přátele.

Charitní pečovatelská služba pomáhá svým klientům při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu (pomoc při oblékání a vysvlékání včetně speciálních pomůcek), pomoc při přesunu na lůžko nebo vozík pro imobilní osoby, pomoc při chůzi, pomoc při osobní hygieně, poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy, pomoc při zajištění chodu domácnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím. Ve spolupráci s ošetřovatelskou službou dohlíží na zdravotní stav uživatelů. Snažíme se, aby naši senioři zůstali co nejdéle ve svém přirozeném prostředí. Díky Oblastní charitě Červený Kostelec, ale i díky Městu Červený Kostelec i tříkrálové sbírce bylo možné pořídit druhý nový automobil, kterým se rozvážejí obědy v Č. Kostelci, ale i do okolních obcí nebo se požívá na doprovod klientů k lékaři či na výlety a na různé kulturní akce. Touto cestou všem dárcům upřímně děkujeme.

Naše pečovatelská služba nemá povinnost pořádat různé kulturní akce, ale celý náš kolektiv vždy s láskou vymýšlí různé aktivity pro zpestření času našich seniorů. Těší nás, že můžeme našim seniorům jejich nelehké období stáří zpříjemnit. Proto jsme v březnu uspořádali výlet do Náchoda. Nejdříve jsme se pokochali nádherným výhledem z vyhlídky nad Náchodem, zde někteří vůbec nikdy nebyli.

Prohlédli jsme si náměstí i pěší zónu na Kamenici. Někteří senioři se přiznali, že zde nebyli spoustu let. Návštěvou zdejší kavárničky Láry Fáry jsme podpořili zdravotně postižené.

Ve svatém týdnu přímo na „škaredou středu“ jsme uvítali děti ze ZŠ ze Lhoty za Červeným Kostelcem, které obyvatelům přišly zazpívat, předat velikonoční přáníčka a pobesedovat s nimi. Obyvatelky převlečené v krojích je zde přivítaly a vyprávěly jim různé velikonoční zvyky. Obyvatelé pečovatelského domu si připravili soutěž „AZ - kvíz“, při které prověřili vědomosti o velikonočních svátcích. Za každou správnou odpověď obdržely děti čokoládová vajíčka, a kdo jich měl nejvíce, obdržel velikonoční dárek. V závěru pozvaly seniorky děti do vzpomínkové místnosti, kde pro ně měly připravené pohoštění – beránka, mazanec a čaj.

Na zelený čtvrtek jsme uspořádali ve vzpomínkové místnosti kavárničku nazvanou velikonoční vzpomínání. Obyvatelé zavzpomínali na dobu dětství a mezi sebou se podělili o své zážitky, jak oni slavili velikonoční svátky. Při kávě či čaji všichni ochutnali beránka a mazanec. Na pečovatelský dům nezapomněli ani chlapci z MŠ v ul. Náchodské, kteří přišli jako minulý rok koledou potěšit všechny obyvatelky a pomlázkou všechny vyšlehat. Vyvrcholením tohoto příjemného dopoledne byla návštěva pana faráře Smetany, který všem přiblížil podstatu těchto církevně nejdůležitějších svátků roku.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930