Advent je cesta do srdcí lidí kolem nás

Jaký byl advent v pečovatelských domech?

Začátkem prosince zavítaly děti ze ZŠ v Č. Kostelci, tentokrát 4. třída s paní učitelkou Mgr. Marcelou Vlčkovou, které nám zazpívaly a zahrály u vánočního stromku na zahradě pečovatelského domu U Jakuba a tímto byl náš stromek slavnostně rozsvícen. Velký obdiv sklidil žák této třídy, který všem zúčastněným slavnostně zahrál na trubku.

 

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme přivítali v pečovatelském domě Mikuláše, anděla a čerta. Nejprve nás svým zpěvem potěšily děti z MŠ ul. Náchodské. Děti musely splnit úkol od čerta, a to přeskočit metličku. Odměnou jim byl dárek od Mikuláše a pohlazení od anděla. Když byly dárečky pro děti rozdány, čert děti poučil o povinnosti si pravidelně čistit zoubky, aby nedopadly jako on. Mikuláš naděloval i našim seniorům, ale nebylo to jen tak zadarmo. Každý musel předvést své hudební či básnické nadání. Mikuláš, čert a anděl spokojeně prozpěvovali a s radostí předali seniorům z nůše balíčky. Příjemné dopoledne ukončil čert svým divokým tancem a slibem, že za rok přijde rád zase.

Kroužek asistentů pozval seniory na návštěvu do zdejší ZŠ v Č. Kostelci na přátelské posezení. Senioři nejprve ve zdejší kuchyňce ochutnali speciality zdejších žáků (výborný závin a slanou roládu), pak je děti zavedly do učebny chemie, kde obdivovali zdařilé a nápadité pokusy a v závěru si i zasoutěžili v AZ-KVÍZU, kde oprášili vědomosti ze základní školy ohledně různých událostí končících na osmičku. Děkujeme všem za milé a příjemné odpoledne.

Nejen že nás děti přišly potěšit do pečovatelského domu, ale na oplátku pozvaly děti z MŠ z Náchodské ulice seniory do jejich školky. Hned po příchodu si je děti rozdělily do jednotlivých tříd, kde jim zazpívaly a zahrály si s nimi s některými hračkami nebo nějakou hru. Pro obě strany to bylo velice milé a příjemné setkání.

Potěšila nás i návštěva z vedení města včetně pana starosty a místostarosty. Pravidelně před vánočními svátky docházejí do pečovatelského domu. Tato setkání jsou vždy hojně navštěvovaná a naši senioři si této vzácné návštěvy velice váží a různé dotazy svědčí o zájmu o naše město.

Kdy tedy jsou Vánoce…? Když se setkáš s člověkem, kterému je třeba pomoci a uděláš to, ten okamžik jsou Vánoce…. Právě našim potřebným seniorům jsme chtěli naladit tu pravou vánoční atmosféru Štědrého dne. Dva dny předem tímto tajemným dnem jsme uspořádali štědrovečerní večeři, při které nechyběl přípitek, tradiční vánoční polévka či bramborový salát s kaprem, ale i připomenutí různých tradic a malý dárek. Vyvrcholením tohoto slavnostního dne byla skupina podkrkonošských muzikantů „Pohodáři“, kteří dokázali svými hudebními nástroji rozezpívat celý sál. Ze společenské místnosti se linul zpěv koled a vánočních písní, které si zanotoval snad každý zúčastněný. Tento „Štědrý den“ ukončila koleda „Narodil se Kristus Pán“, při které všichni povstali. Společně jsme prožili tu pravou atmosféru tohoto vzácného dne. Vždyť každý dar i sebemenší je ve skutečnosti veliký, když byl darován s láskou.

Pěknou tradicí se již po několik let stalo rozvážení štědrovečerní večeře přímo na Štědrý den naší pečovatelskou službou těm seniorům, kteří zůstali sami. Děkujeme kuchařkám v místním hospici, které nám tuto slavností večeři připravily a přidaly vánoční cukroví, chlebíčky a ovoce.

Děkujeme Vám všem, kteří nám stále pomáháte a fandíte nám. Pokaždé, když milujeme a pokaždé, když dáváme, jsou Vánoce, tak si přejme, ať jsou celý tento nový rok.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031