Co dobrého koronavir způsobil v pečovatelských domech?

Co dobrého koronavir způsobil v pečovatelských domech?
Nelehká situace způsobila, že se každý z nás musel něčeho vzdát či si něco odepřít. Třeba toho, co jsme brali jako samozřejmost. Toto období si vyžádalo vysoké nasazení našich pečovatelek v přímé péči, když s velkou láskou a obětavostí pomáhaly našim seniorům nést kříž stáří, ale i jejich samotu a především strach, aby tuto obtížnou dobu zvládli co nejlépe.

Snažili jsme se být jedna rodina, kde jsme si blízcí a vzájemně si pomáháme. Milé kolegyně jste opravdu „anděly“ pro své svěřené seniory.  Byly jste jim nejen jejich adoptivními „dcerami či vnučkami“, ale především velkou oporou a povzbuzením a zůstaly jste jim nablízku navzdory všem omezením či zvýšené ochraně. Spousta lidí se uzavřela do svých domovů, ale naše pečovatelky tu byly v blízkosti potřebných stále. Našeho poděkování není nikdy dost.

     Koronavir rozpoutal vzájemnou ohleduplnost, dobročinnost, lásku a pozornost. Děkujeme všem, kteří neustále a s velkou vervou šili a šijí roušky až do současnosti. Vzornými „švadlenkami“ se pro nás staly Šárka Lokvencová a její sestra Monika Vlčková, které nám neustále každý týden donášejí roušky, aby jich naši klienti měli dostatek i na výměnu. Velké díky také patří všem ochotným prodavačkám z potravin Verner na Koubovce, které v tu nejtěžší dobu připravovaly do tašek pro naše seniory nákupy. Jejich milá paní vedoucí vždy laskavě a s nadšením plnila všechna přání našich nejstarších a jejich spolupráce byla vzorová. Dále chci touto cestou poděkovat panu Janu Špulákovi z Horní Kostelce, který nám zcela nezištně upravil dřevěnou desku do zavazadlového prostoru auta, kde pečovatelky vozí obědy a nákupy. Nemalé díky patří i paní Duchačové za její milé gesto, kdy nečekaně donesla našim seniorům ještě teplé koláčky. Díky nadaci jsme získali jeden nový tablet pro naše obyvatele pečovatelských domů, díky kterému se mohou naši senioři spojit se svými rodinami i z daleka, nebo sledovat přímý přenos ze mše svaté ze zdejšího kostela apod. Obdivuhodná byla přáníčka od nejmenších dětí z celé republiky. Zaslaly našim seniorům různé povzbuzující dopisy s výkresy či jejich fotografií. Tento dobrý nápad měla naše bývalá nutriční poradkyně z Prahy Mgr. Kornélie Holá, která přemýšlela, jakým způsobem by potěšila naše nejstarší spoluobčany. Spousta starých lidiček tato milá přáníčka až rozplakala.

      Děkujeme i místním skautům za jejich hudební pohlazení. Z vlastní iniciativy nám rádi zahráli na dvoře pečovatelského domu U Jakuba. Ke konci vystoupení se střídalo sluníčko s vločkami sněhu, ale nikoho to neodradilo. Senioři byli nadšeni, že zase po dlouhé době mají kulturní akci. Nevadilo jim ani, že jsou vzdáleni od účinkujících. Někteří seděli v oknech, někdo na balkónu, či ve své zahrádce. Pečovatelky jim uvařili kafíčko a upekly jim spoustu zákusků a předaly jim přáníčka od dětí. Byla to vlna dobra, která je zahřála na srdíčku.

     Zahrada u pečovatelského dům v Nerudově ulici nám krásně rozkvetla a zbarvila se různými barvami a to díky naší milé zahradnici paní Havlové. Děkujeme, že se o zkrášlení pěkně staráte. Pečovatelky zde plánují uspořádat oblíbený táborák. Děkujeme také zástupcům města, že zde plánují zateplit tento dům, který pak bude zářit novotou.

     Už se všichni velice těšíme, až se zase navrátíme do běžného života a naši senioři se nemohou dočkat, až si budou moci volně vyjít ven i bez roušky. Bylo by krásné, abychom všichni vytrvali ve vzájemné podpoře a pomoci. Všem lidem dobré vůle patří naše velké poděkování a úcta.

                                                                                                                              Lenka Vlčková

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930