Díky různým akcím smutek a nuda v pečovatelském domě nemají místo

Díky různým akcím smutek a nuda v pečovatelském domě nemají místo
Nenechte si ujít fotky z karnevalu. Stojí za to podívat se na celý článek.

V lednu se naši senioři dozvěděli, jak se vařilo u Karla Čapka. Přesné předpisy, ukázky jídel a vyčerpávající komentář mohli ochutnat na přednášce nutriční poradkyně Bc. Holé.

Při módní přehlídce s názvem „Elegance 1. republiky“ jsme zavzpomínali na doby, kdy ještě žili kavalíři a slušnost, zdvořilost a dobré mravy byly zákonem. Modely byly členěny do jednotlivých bloků, např. Kuchařky Anuše Kejřové tančí, Digi-digi, Jde se na ples, Lázeňská promenáda apod. Všechny tyto modely nám předvedlo taneční sdružení žen ze Skalice u Hradce Králové „Sestry Chalupovy“ z projektu Ježíškova vnoučata. Tento projekt vyhlásil Český rozhlas Hradec Králové, měl za úkol splnit seniorům jejich přání.

Jako každý rok, tak i letos nemohl chybět velice žádaný a oblíbený karneval. Společně s cestovatelem Emilem Holubem, který procestoval všechny světadíly, jsme podnikli „Cestu kolem světa“.

Potěšilo nás, že téměř všichni senioři přišli oblečení za nějakého představitele cizí země, díky nim jsme se dozvěděli zajímavosti a poznatky z těchto míst. Karneval doprovázel svým zpěvem pan Vlad. Kábrt, tentokrát v převlečení za Mášenku. Program byl opravdu bohatý, vystoupil zde soubor Boubelky z Mezilečí.

 Pečovatelky měly dokonalé převleky. Jejich klienti je nemohli poznat.

Vyvrcholení veselého odpoledne, bylo vystoupení v dokonalém převlečení za Daniela Nekonečného s názvem „Šum svistu“.

To že naši senioři rádi cestují, dokázal nejen karneval, ale i „cestopisné úterky“, které jsou hojně navštěvované. Zveme do pečovatelského domu různé cestovatelé, kteří se s námi podělí o své dojmy a zážitky. Díky manželům Kafkovým jsme se ve dvou dílech podívali po Franci a na kolech jsme dojeli až do Lurd. Společně s Oldřichem Nermuťem jsme si oživili vzpomínky na jižní Moravu a alespoň z fotek nás zahřálo sluníčko. Shlédli jsme poutavá místa Francie, ale i malebné perly naší republiky. Děkujeme oběma cestovatelům za jejich čas a poutává vyprávění. Cestopisné úterky nekončí, budou pokračovat i v únoru či březnu.

Z iniciativy obyvatel obou pečovatelských domů jsme jako novinku zavedli, pro zkrácení zimních dnů, kavárničku dříve narozených. Každý týden se scházejí obyvatelé jednotlivých poschodí a na různá aktuální témata zde při kávičce či čaji vyprávějí a diskutují. Cílem je utužení dobrých mezilidských vztahů a u nových obyvatel navázání přátelství. Tak se z naší vzpomínkové místnosti každý týden line smích a veselé vyprávění. Úsměv nestojí nic, ale dokáže rozdat dobrou náladu a pozitivní myšlení. Říci vlídné a pozitivní slovo trvá jenom chvilku, ale jeho ozvěna nezanikne.

Bc. Vlčková Lenka, vedoucí peč. služby

 

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031