Dobré zprávy z pečovatelské služby

Dobré zprávy z pečovatelské služby

Špatné zprávy se na nás valí ze všech stran, proto jsem se rozhodla, že Vám napíši o těch dobrých, vždyť Vánoce jsou svátky dobrých zpráv. Naše známá Ing. Kornelie Holá (naše bývá nutriční poradkyně) z Tišic nedaleko Prahy měla myšlenku obdarovat a potěšit seniory vánočními dárky, proto vyhlásila na internetu projekt „krabičky pro seniory“, které seniory potěší a připomenou jim, že na světě nejdou sami. 

Ing. Kornelie Holá přivezla dárky pro seniory

Do krabičky rodiny s dětmi přibalili přáníčka, kresby či dopisy adresované jednotlivým seniorům, ale například i knížku, polštářek, čaj, svíčku apod. Prý si vybrala právě naše zařízení, protože ho osobně zná a dobře ví, že dárečky obdrží opravdu ti, kterým jsou adresované.

IMG_7747[1]

Naše pečovatelská služba dostala za úkol vytipovat seniory, které by vánoční dáreček potěšil a vážili by si ho. Pečovatelská služba předala pouze křestní jména klientů, věk a jaké záliby mají nebo co by je potěšilo. Z tohoto seznamu křestních jmen si dárci (rodiny s malými dětmi) vybrali seniora, kterého by chtěli potěšit a rozzářit mu svět. Vyrobili či zakoupili dárečky, které zabalili do krabice, napsali křestní jméno a předali naší autorce paní Holé, která je začátkem prosince dovezla do pečovatelského domu a dále je pečovatelky rozvezly přímo obdarovaným. Paní Holá měla velké auto, do kterého se skoro dárky nevešly.

IMG_7746[1]

Při předávání dárků seniorům jsme prožili nádherné chvíle radosti, dojetí a štěstí. Každý z obdarovaných byl dojat až k slzám a oči jim zářily štěstím. V každém balíčku byla i adresa dárců, a tak už někteří si s novými přáteli dopisují. V této obtížné době jim tato komunikace zpestřuje chmurné dny. Díky této myšlence a díky dárkům získali naši senioři nové přátele, a tak byly obdarovány obě strany, jak senioři, tak i rodiny s dětmi. Někteří se prý chystají v létě navštívit naše pečovatelské domy a seznámit se s našimi seniory i osobně. Díky této krásné myšlence bylo potěšeno více jak 60 seniorů dárečky a více než 400 seniorů obdrželo obálky s přáníčky.

Velké poděkování patří především naší autorce Ing. Kornelii Holé za její obdivuhodný nápad, za její nasazení, čas a enegrii. Jsme rádi, že jsme takového srdíčkového člověka poznali. Nemalý dík patří všem rodinám dárců a je chvályhodné, že své děti učíte myslet na druhé a potěšit je.

Zasáhla nás pandemie koronaviru, ale i velká vlna solidarity. Tak to s tím naším národem není tak špatné. I přes starosti a problémy s koronavirem jsme prožili Vánoce protkané citem a nadějí a to není málo.                                                                                                 Lenka Vlčková

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930