Jak jsme v pečovatelském domě U Jakuba prožili postní dobu a příchod jara?

Jak jsme v pečovatelském domě U Jakuba prožili postní dobu a příchod jara?
Každý z nás pozoroval, jak se v našem městě pomaloučku začínají zbarvovat záhonky s jarními kytičkami. Byla to nádhera. Vždyť každý záhonek byl jiný. Naložili jsme naše seniory do aut. Nemohli jsme je o tento zážitek ošidit. Povozili jsme je po všech koutech našeho města a oni diskutovali, kde se jim to líbilo nejvíce. Opravdu byli nadšeni. Jarní výzdoba jim hned zlepšila náladu. Děkujeme vedení města za velice pěkné zkrášlení.

Z iniciativy obyvatel pečovatelského domu jsme navštívili kapličku ve Lhotě, kde jsme se pomodlili u jednotlivých zastavení a prožili křížovou cestu. Při zpáteční cestě jsme pozorovali, jak se i příroda ve Lhotě začíná probouzet a zelenat.

Odměnou pro účastníky pravidelných cvičení se stal výlet do Jívky, kde jsme podél potoka spatřili spoustu rozkvetlých bledulí. Bílými paloučky jsme se pokochali se zatajeným dechem. Dále jsme pokračovali do Úpice do nově otevřené Dřevěnky, kde jsme shlédli velikonoční výstavu a také načerpali velikonoční atmosféru a zavzpomínali jsme na tradice těchto nejdůležitějších svátků v roce. Poslední tečkou výletu byla cukrárna Eduška.

„Jarní prozpěvování“ to byl název koncertu v podání 50 dětí ze ZUŠ v Červeném Kostelci pod vedením sbormistryně paní Kubečkové s manželem. Takovéto těleso rozezpívalo téměř celý pečovatelský dům. Děkujeme za pěkné zážitky a radost, kterou jste vdechli do pečovatelského domu.

Děkujeme také Otíku Regnerovi, který se s námi přišel podělit o své zážitky z cestování po Kanadě, kam ho pozval jeho dlouholetý kamarád. Niagárské vodopády, které padají do hloubky 52 m, opravdu vévodily všem ostatním fotografiím.

Tříměsíční cestopisné přednášky ukončily manželé Švecovi, kteří nám povyprávěli o cestování v Norsku, kde je příroda nejzachovalejší na světě. Fotografie zachycovaly scenérii, kterou se mohou pochlubit málokde.

Uvítali jsme pozvání dětí z MŠ Studánka na velikonoční posezení. Děti pro nás upekly mazance a velikonoční řezy. Naši senioři se také nenechali zahanbit, přinesli upečené jidáše a beránky, které děti dostaly za úkol ozdobit, Společně senioři s dětmi zdobili i vajíčka, jak od slepiček, tak i papírová. Potom si děti ještě vyzkoušely vyrobit pomlázku. Nechtělo se jim ani na procházku a seniorům domů. Děkujeme za velice pěkné společenství.

Začátkem svatého týdne zavítala do pečovatelského domu nutriční poradkyně Bc. Holá, která uspořádala prezentaci a ochutnávku jídel na téma „Poslední večeře Páně“. Nechyběly zde ani nekvašené placky nebo jidáše. Společně s paní Vernerovou jsme si vyprávěli o významu velikonočních svátků.

Škaredá středa patřila asi dvaceti pěti chlapcům z MŠ v ul. Náchodské, kteří přišli koledou potěšit všechny obyvatelky a pomlázkou je vyšlehat. Děkujeme dětem, paní ředitelce i učitelkám, že na nás nezapomínáte a že tuto milou tradici již několik let dodržujete.

Klienti pečovatelské služby se zúčastnili sbírky na dokončení symbolu naší vlasti na Svatovítské varhany v Praze. Nadační fond byl zřízen v roce 2014 a jako se kdysi konaly sbírky na stavbu Národního divadla, tak ani při této sbírce nebyli naši senioři pozadu. Adoptovali si tak tři píšťaly a obdrželi certifikát se symbolickými píšťalami. Vždyť, kdo se umí rozdělit, má z toho nakonec víc.

Bc. Lenka Vlčková

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930