Jaký byl advent v pečovatelském domě?

Jaký byl advent v pečovatelském domě?

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme přivítali v pečovatelském domě Mikuláše, anděla a čerta.

Nejprve nás svým zpěvem potěšily děti z MŠ ul. Náchodské. Děti musely splnit úkol od čerta, a to přeskočit metličku. Odměnou jim byl dárek od Mikuláše a pohlazení od anděla.

Když byly dárečky pro děti rozdány, obdržely ještě jeden a tím bylo loutkové divadélko. Z Machova k nám zavítala paní Vernerová, která žije v hájovně a umí poutavě vyprávět příběhy o zvířátkách. Děti poslouchaly se zatajeným dechem.

Mikuláš nadělovat i našim seniorům, ale nebylo to jen tak zadarmo. Každý musel předvést své hudební či básnické nadání. Mikuláš s čertem a s andělem spokojeně prozpěvovali a s radostí předali seniorům z nůše balíčky. Příjemné dopoledne ukončil čert svým divokým tancem a slibem, že za rok přijde rád zase.

Nejen do pečovatelského domu nás přišly potěšit děti, ale na oplátku děti z MŠ z Náchodské ulice pozvaly seniory do jejich školky. Hned po příchodu si je děti rozdělily do jednotlivých tříd, kde jim zazpívaly a zahrály si s nimi s některými hračkami nebo nějakou hrou. Pro obě strany to bylo velice milé a příjemné setkání.

Naše seniorky se aktivně zúčastnily vánoční výstavy v Domku Boženy Němcové, kde předvedly své umění v háčkování a pletení, aby tak přiblížily vánoční tradice. Je chválihodné, že právě v těchto historických interiérech domku mohli návštěvníci načerpat adventní atmosféru a něčemu se přiučit.

Potěšila nás i návštěva z vedení města včetně pana starosty, ale i z vedení Oblastní charity. Pravidelně před vánočními svátky docházejí do pečovatelského domu. Tato setkání jsou vždy hojně navštěvovaná a naši senioři si této vzácné návštěvy velice váží a různé dotazy svědčí o zájmu o naše město.

Kdy tedy jsou Vánoce….. když se setkáš s člověkem, kterému je třeba pomoci a uděláš to, ten okamžik jsou Vánoce…. Právě našim potřebným seniorům jsme chtěli naladit tu pravou vánoční atmosféru Štědrého dne. Dva dny předem tímto tajemným dnem jsme uspořádali štědrovečerní večeři, při které nechyběl přípitek, tradiční vánoční polévka či bramborový salát s kaprem, ale i připomenutí různých tradic a malý dárek. Vyvrcholením tohoto slavnostního dne byla skupina podkrkonošských muzikantů „Pohodáři“, kteří dokázali svými hudebními nástroji rozezpívat celý sál. Ze společenské místnosti se linul zpěv koled a vánočních písní, které si zanotoval snad každý zúčastněný. Tento „Štědrý den“ ukončila koleda „Narodil se Kristus Pán“, při které všichni povstali. Společně jsme prožili tu pravou atmosféru tohoto vzácného dne.

Přímo na Štědrý den naše pečovatelská služba jako loni rozvážela štědrovečerní večeře pro ty seniory, kteří zůstali sami. Děkujeme kuchařkám v místním hospici, které nám tuto slavností večeři připravily a přidaly i vánoční cukroví.

Děkujeme všem, kteří nám celý rok pomáhají a fandí nám. V novém roce Vám přejeme dny plné dobra a vzájemné lásky.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031