Kdo miluje, tak má stále plné ruce práce

Plné ruce práce má stále naše pečovatelská služba, nejenom že pomáhá seniorům či zdravotně postiženým při různých činnostech o vlastní osobu, ale stará se i o pohodu duchovní a psychickou.

Měsíc říjen a začátek listopadu byl i v pečovatelském domě v duchu první republiky. Důkazem toho byla v rámci cvičení paměti i beseda o osobě T. G. Masaryka spojená s vědomostním testem. Naši senioři také pomáhali při organizování 10. charitního plesu (ve stylu první republiky) tím, že motali losy a vyráběli kytičky na klopy účastníků. Někteří se plesu i osobně zúčastnili a nelitovali. Pro ty, kteří si museli ze zdravotních důvodů ples odpustit, jsme připravili hudební odpoledne též ve stejném duchu jako ples. Módní přehlídka, občerstvení či soutěže, vše bylo obdivuhodně sladěné do stylu první republiky, kdy slušnost, elegance a vlastenectví bylo běžnou věcí.

 

Začátek listopadu patřil vzpomínce na všechny zemřelé. Proto jsme našim klientům pomohli uskutečnit návštěvu okolních hřbitovů, kde mohli rozsvítit svíčky na hrobech svých příbuzných a známých.

Naši senioři využili nabídky, zúčastnit se exkurze v nedalekém penzionu Filoména s. r. o. v Horní Radechové, spojenou s návštěvou bývalých kamarádů. Vedení si pro všechny připravilo i zajímavou soutěž.

 

V rámci cvičení paměti, jsme si připomněli známou legendu o svatém Martinovi a splnili jsme i tajné přání našich uživatelů, uskutečnit návštěvu restaurace v Zábrodí u Prouzů. Všichni si zde pochutnali na svatomartinské husičce včetně ochutnávky vín.

 

                                                                          Vlčková Lenka

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031