Kdo pomáhal zmírňovat samotu stáří?

Kdo pomáhal zmírňovat samotu stáří?

Podat někomu pomocnou ruku, respektovat ho, naslouchat s otevřeným srdcem, toto vše uměli naši dobrovolníci, kteří charitní pečovatelské službě v poslední době nezištně pomáhali.

Mezi nimi byl pan Karel Havlíček, který nám celý měsíc pomáhal při rozvážení obědů. Sám poznal, že práce pečovatele je, hlavně v tomto nevlídném zimním počasí, náročná, ale on ji zvládal vždy súsměvem, velkou obětavostí a využil i dobrou kondičku sportovce. Vážíme si jeho nasazení a ochoty. 

Dalším laskavým člověkem byla Káťa Dostálová, která pracuje ve zdejším hospici, ale i přes to si nalezla volno a svůj osobní čas nabídla klientům pečovatelské služby. Mohla si ve svém volnu odpočinout, ale ona nabídla svoji energii a čas potřebným, vždyť to je to nejcennější co máme.

 obr1

Nemalý dík patří Janě Špeldové, která nedokáže potřebné přehlížet. V době, když naše pečovatelská služba měla spoustu pečovatelek nemocných, objevila se Jana s pomocnou rukou a zcela nezištně nám pomáhala, kde bylo zapotřebí. Byla i dobrým vzorem své dceři Martě, která se nakazila konáním dobrých skutků a přispěchala i ona na pomoc. Jejich laskavost a empatii ocenila spousta seniorů. Mladičká Marta Špeldová byla statečná, trpělivá a neodradila ji ani sebekrizovější situace, kterou musela prožívat. 

Děkujeme i dětem z Mateřské školky Studánka a jejich učitelkám za jejich návštěvu před okny pečovatelského domu. Tak mohli naši senioři sledovat dětičky, jak dokázaly stavět sněhuláky, mezi vločkami sněhu tancovat a radovat se. Tak trochu té dobré nálady přinesly i do pečovatelského domu. 

obr2

Děkujeme všem jmenovaným, ale i ostatním, kteří nám pomáhají, jako například pracovníci denního stacionáře. Vy všichni jste světlem a naději a tak nám pomáháte nést tíhu této obtížné doby a společně se soustředit na pravou bitvu – porážku covidu. 

Vlčková Lenka 

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930