Nuda u nás v pečovatelských domech nebývá

Slovíčko nuda u nás neznáme, vždyť důkazem toho je opravdu bohatý program. V pondělí, středu a pátek mají naši senioři možnost navštívit a aktivně se zúčastnit pravidelných protahovacích cvičení, včetně procvičování paměti a poznávání osobností, o kterých si vyprávíme.

Od ledna probíhá cyklus cestopisných přednášek, o které je velký zájem a konají se každé úterý. V únoru jsme zavítali do Londýna, do Řecka a i na Kanárské ostrovy. Díky našim cestovatelům Marušce Novotné a Jarmile Olivové, jsme z pohodlí společenské místnosti poznali různé zajímavosti těchto míst. Děkujeme jim za jejich čas a za poutavá vyprávění. Z iniciativy obyvatel pečovatelského domu U Jakuba jsme jako novinku zavedli, pro zkrácení zimních dnů, turnaj ve stolních hrách či kartách. Tak z naší společenské místnosti se každý čtvrtek line smích a veselé vyprávění, které k těmto hrám patří. Je vidět, že naši senioři nemají volno ani jeden den v týdnu. Vždyť přirozeností každého člověka je hledat radost a o to se naše pečovatelská služba snaží.


Radost dokáží rozdávat i děti. Tentokrát přišly z Mateřské školky Studánka na zahradu pečovatelského domu U Jakuba. Zde se uskutečnila soutěž o nejhezčího sněhuláčka. Jedna odvážná obyvatelka pomáhala dětem s jejich stavěním a ostatní senioři seděli za okny a pozorovali šikovné děti, jak se jim sněhuláčci rodí pod jejich ručkama. Děti potěšily i zpěvem a odměnou jim byla malá figurka sněhuláčka. „Byla to radost pozorovat děti i jejich nadšení“, řekla jedna účastnice.
Jako každý rok, tak i letos jsme uspořádali již 15. karneval, na který se všichni celý rok těší. Tentokrát byl ve stylu zaměstnání a byl zahájen písní „Ten dělá to a ten zas tohle“. V úvodu tohoto veselého odpoledne byly představeny kouzelné masky, mezi kterými nechyběl ani kominíček, servírka, baletka, cukrářka, údržbář, kuchařka apod. Milou návštěvou byl i profesionální hasič Ondra Čuhanič, který názorně předvedl zásah a povyprávěl nám o této záslužné práci. Celý program doprovázel svým zpěvem pan Vlad. Kábrt, tentokrát v převlečení za cukráře se dvěma řády.

Program byl opravdu bohatý. Vystoupily zde i populární hvězdy v převlečení za Kamélie či Karla Zicha s Lenkou Filipovou. Každý zúčastněný si odnášel výhry ze soutěže o ceny. Potěšilo nás, že při letošním karnevalu se sešla opravdu spousta obdivuhodných masek. Je milé, že řady odvážných seniorů se rozšířily, vždyť téměř každý měl nějaký převlek. Letošní karneval byl zase hezčí než ten předešlý. „Karneval neměl chybu, bylo se stále na co dívat a obdivovat. „Zapomněla jsem i na bolesti v kříži, nasmála jsem se. Ještě dlouho budu z toho žít“. S úsměvem na tváři, ale i s těmito slovy se s námi loučila jedna obyvatelka. Dokonce zavítal na náš karneval redaktor Českého rozhlasu H. Králové, který celý program sledoval a přenášel přímé vstupy do vysílání. Obdržel nelehký úkol, vyhlásit nejhezčí masku karnevalu, kterou se stal kominíček, následovala paní učitelka a žákyně. Výhru těmto maskám nikdo nezáviděl, protože se všichni shodli, že byli opravdu obdivuhodné.

Občerstvení zajistily naše milé pečovatelky.
Klienti pečovatelské služby se zúčastnili sbírky na dokončení symbolu naší vlasti na Svatovítské varhany v Praze. Při té spoustě veselí nezapomínáme ani na dobrý skutek, který nás všechny hřeje na srdíčku.
Bc. Lenka Vlčková

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031