Ohlédnutí za Tříkrálovou sbírkou

Ohlédnutí za Tříkrálovou sbírkou

Letošní Tříkrálová sbírka je za námi a zaslouží si alespoň drobné zhodnocení. Netřeba nijak zvlášť připomínat, že situace v letošním roce vedla k pojetí tříkrálové sbírky netradičním způsobem – změny postihly prakticky všechny akce v minulém roce a ani sbírka nebyla výjimkou. I přesto je na místě říci, že i v letošním roce pro nás byla sbírka příjemným překvapením.

Neobvyklou zkušeností bylo oslovovat každoroční věrné vedoucí skupinek s žádostí, zda by byli ochotni se účastnit sbírky v případě, že by se uskutečnila. Je namístě vyzdvihnout ochotu, se kterou se všichni i letos ke změnám postavili. Dobrovolníci tvoří skutečnou páteř Tříkrálové sbírky a je skutečně velkým povzbuzením být o tom každý rok znovu ubezpečen.

Stejně tak je namístě ocenit každoroční spolupráci se zástupci obcí a měst. Mnoho z nich aktivně se sbírkou pomáhá a letos nám vyšli i přes nepřízeň okolností opět vstříc. Umístění pokladniček na obecních úřadech a městských bylo opravdu velkou pomocí.

tri_kralove-3 (1)

Pokladničky letos našly své místo i v mnoha obchodech a lékárnách. Děkujeme, že i přes náročnější provoz byla ochota věnovat sbírce svůj čas a úsilí.

Výsledek Tříkrálové sbírky předčil naše očekávání. K dnešnímu dni se díky štědrosti dárců v Červeném Kostelci, Jaroměři a jejich okolních oblastech podařilo vybrat více než 500 000 Kč.

Vezmeme-li v potaz události, které letos postihly celou společnost, jedná se o neuvěřitelný výsledek a jsme rádi, že myšlenka podpořit prostřednictvím Tříkrálové sbírky charitní dílo je stále živá.

Sbírku, která se letos částečně přenesla do online prostředí, je možné podpořit až do 30. 4. na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz – zde je připraven nástroj, kde po zadání Vašeho PSČ bude nabídnuta charita ve Vašem okolí, kterou svým příspěvkem můžete podpořit. Níže je uvedena tabulka s výsledkem koledování v jednotlivých obcích a jako příloha k tomuto článku .pdf dokument trikralova_sbirka_zamer.pdf, popisující záměry na využití prostředků získaných z Tříkrálové sbírky 2021.

Srdečně děkujeme za zachování přízně.

Za místní koordinátory Tříkrálové sbírky,

Jan Kordina

 

trikralova_sbirka_zamer.pdf

Trikralova_sbirka_DEKUJEME_30_4_landing-page_1366x486

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930