Plavba na lodi Titanic

Plavba na lodi Titanic

Pokud byste vstoupili v červenci na terasu pečovatelského domu U Jakuba, nevěřili byste, že to není paluba lodí.

Celá terasa byla k nepoznání, všude byly sítě s rybičkami a s mořskými živočichy, čluny, lodě, velký obraz Titanicu a nechyběl ani vysoký maják se spoustou kamenů. Moře bylo kolem celého zábradlí vyrobené ze spousty modré látky. Na palubě byly židle se stolečky, nazdobené do modra se spoustou mušliček, svíček a mořských zvířátek. Účastníci plavby obdrželi lodní lístek se jménem a životním příběhem hrdiny z opravdového Titanicu. U výtahu je čekal malý námořník, který jim překontroloval lodní lístek a výtahem je zavezl na palubu lodi a tam je usadil.

Na Titanicu s cestujícími plula i oblíbená osmičlenná kapela, která dodávala tu pravou atmosféru. Plavba byla zpestřena i vědomostní soutěží o Titanicu. Mimo jiného museli pasažéři odpovídat na otázky např.: Ve kterém roce Titanic skutečně plul a kdy se potopil? Kolik cestujících se plavilo a kolik se jich zachránilo? Vítězové obdrželi „štamprdlátko“ rumu (černý čaj) a každý účastník plavby obdržel od malého námořníčka z truhličky pokladů i čokoládový bonbónek ve zlatém papíře jako poklad. Nechybělo ani malé občerstvení, domácí limonáda ozdobená i mořským živočichem a chlebíček a zákusek ve tvaru rybiček.

Počasí nám opravdu přálo, i když v okolí pršelo, nad námi, jako by byl deštník, za několik hodin jsme dopluli zase zpět do pečovatelského domu. V závěru sklidili, jak kapela, tak i pečovatelky, velký potlesk jako poděkování. „Těšíme se na další plavbu“ s těmito slovy vystupovali spokojení senioři z paluby lodi.

Neméně příjemnou a obdivuhodnou akcí byl výlet pro účastníky modlitby růžence do Police nad Metují k Zelené kapličce v Suchém Dole. Zde každý účastník předložil své prosby, přání a díky. Někteří po cestě nalezli i houby. Nechyběla ani zastávka v restauraci Na Mýtě.

Těsně před prázdninami nás přišly potěšit, na zahradu našeho pečovatelského domu děti ze sborečku Hlahol při ZUŠ v Červeném Kostelci pod vedením paní učitelky Mgr. Klugarové, které nám zapívaly různé písničky o zvířátkách. Bylo to pro všechny milé setkání. Dalšími hosty v pečovatelském domě U Jakuba byli ochotníci z Olešnice pod vedením paní Radky Laštovičkové. Ti pro nás připravili pásmo písniček a různých soutěží, ve kterých si senioři vyzkoušeli svoji zručnost. I Vám patří naše velké poděkování.

Na konci školního roku, kdy končí pravidelná protahovací cvičení, obdrželi zúčastnění vysvědčení. Své vědomosti si prověřili při hře AZ-KVÍZ. Odměnou jim byl výlet do Slatiny nad Úpou k obyvatelce pečovatelského domu paní Borůvkové, která pro ně upekla i domácí bábovku. Stará roubená chaloupka je v těch horkých letních dnech příjemně ochladila a připomněla vzpomínky na dětství a mládí. Abychom ocenili účastníky pravidelných cvičení, připravili jsme pro ně ještě jeden výlet, který dokonce vymyslela jedna cvičenka, paní Němcová. Zavedla nás do míst, která nikdo neznal. Nejprve k hájovně na Proruby, pak do Běluně, Hajnic a do Havlovic. Tato kouzelná místečka nedaleko našeho města byla všem neznámá, ale za to pohádková. Nejvíce se všem líbila Liščí hora s pohádkovými chaloupkami, spjatá s pověstí a se spoustou kapliček.

Naši klienti se na konci prázdnin těší na vystoupení v rámci folklórního festivalu na některý ze souborů, vždyť každý rok zavítají i do pečovatelského domu U Jakuba a představí jejich kulturu.

Připravili jsme pro klienty pečovatelské služby písemnou anketu s návrhy na různé výlety. Podle této nabídky nebo i dle jejich návrhů plánujeme uspořádat v září ještě několik výletů, na které se po krátké prázdninové přestávce všichni těší. V následujícím zpravodaji Vám svěříme, které výlety zvítězily.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031