Senioři pečovatelských domů opravdu nezahálejí, nemají čas na naříkání

Senioři pečovatelských domů opravdu nezahálejí, nemají čas na naříkání

Pojďte se podívat jaké aktivity dělá tým pečovatelek pro seniory, aby nezaháleli.

Rádi jsme zajeli na poutní místo ke studánce v Malých Svatoňovicích, kde jsme se zúčastnili mše svaté spojené s májovou pobožností. Vždyť pouť je příležitost, kdy se člověk může celým svým tělem modlit za vše, co jej tíží, za své blízké, za ty, o kterých tuší, že to potřebují. Našim seniorům jsme připomněli pověst, která se k tomuto místo váže. Při zpáteční cestě jsme z Odolova obdivovali nádherný výhled do údolí. Nezapomněli jsme se podívat na věznici umístěnou v Odolově uprostřed lesů.

 

Jak jsem se už v minulém zpravodaji zmínila, navázali jsme spolupráci s věznicí Odolov. Pozvali jsme skupinu vězňů, kteří v pečovatelském domě uskutečnili velice zdařilý koncert country písní, který sklidil velký úspěch. Nejprve jsme váhali, zda-li uvést na pozvánky, že v pečovatelském domě vystoupí vězni či nikoliv. Jedna obyvatelka mi radila, že je u seniorů větší zvědavost než strach. Toto tvrzení se opravdu potvrdilo, vždyť velký aplaus a plná společenská místnost byla toho důkazem. Senioři si svým potleskem vyžádali několik přídavků. Věříme, že tím spolupráce nekončí.

Ke dni matek přišly našim seniorům poblahopřát děti z tanečního kroužku z Déčka z Náchoda, které nám předvedly své umění v břišních tancích. Všichni obdivovali ladné pohyby a krásné oblečení malých i větších děvčátek.

Dalším milým dárkem bylo velice příjemné vystoupení křesťanské mládeže z Červeného Kostelce „Maestroso virtuoso“ pod vedením sbormistra Dominika Macha. Povzbuzující je jejich elán, radost a nadšení. Jejich vystoupení bylo obohacující a dodalo všem pozitivní energii. Moc Vám fandíme a děkujeme. Nepřestávejte rozdávat radost. 

 

Koncem května senioři zavítali do šeříkem nazdobené kapličky ve Lhotě, kde se zúčastnili poslední májové pobožnosti, při které jedna ze seniorek zarecitovala básničku, kterou sama složila.

Díky nabídce p. ředitele Ing. Wajsara se někteří senioři zúčastnili poutě do Neratova, kde prožili neopakovatelné chvíle plné sluníčka a dobrých lidí. Společně jsme tak oslavili 25. výročí založení Diecézní katolické charity Hradec Králové. Kdo jste toto poutní místo ještě nenavštívili, určitě se tam vydejte, nebudete litovat.

Využili jsme nabídky paní učitelky Kubečkové, která do pečovatelského domu zavítala se svým sborem, ale i se svými hosty z Popradu. Tento koncert nazvaný „Vám pro radost“, byl opravdu honosný a byl milým pohlazením.

Děti z MŠ z ul. Náchodské nás pozvaly na úspěšnou akci pásma písniček nazvané „Na farmě“. Celý pořad uváděla slovem i zpěvem paní Heligerová ze souboru Schovanky. Bylo milé pozorovat, jak společně děti se seniory tleskají a zpívají, notují si u známých i méně známých písniček.

Již po sedmé se konala tradiční „Soutěž o pohár místostarosty“, při které si naši senioři zasoutěžili a vyzkoušeli zručnost, postřeh a bystrost. Podobně jako minulý rok, tak i letos, naše pečovatelská služba spolupracovala s dětmi z MŠ z ul. Náchodské. Děti pomáhaly při různých disciplínách a nakonec si i ony zasoutěžily a zpestřily toto odpoledne svým pěveckým vystoupením. Po vyhodnocení výsledků soutěže následovala oblíbená beseda s místostarostou. Touto akcí jsme chtěli navázat na spolupráci s dětmi, které se naučí se seniory lépe komunikovat a pamatovat na ně. Nejoblíbenější byla disciplína vození seniorů na invalidním vozíku. Bylo opravdu dojemné sledovat malé děti, jak se učí jezdit s invalidním vozíkem a pomáhat našim seniorům. Tato zkušenost se jim vyplatí, vždyť v následujícím životě ji určitě využijí. Pečovatelky se snažily tyto soutěže obnovit a vymýšlet nové a nápaditější. Nevěřili byste, jak se všichni zúčastnění snažili vyhrát a získat tak medaili a dort.

Snažíme se být jedna velká rodina, ve které se snad každý cítí dobře, vzájemně se máme rádi, prožijeme hodně radosti a šťastných chvil.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031