Za rozzářené oči našich seniorů to stojí

Za rozzářené oči našich seniorů to stojí

První říjen je stanoven, jako svátek seniorů. Přemýšleli jsme, co by naše pečovatelská služba měla pro své klienty připravit.

Počasí na výlety nám moc nepřálo. Koncem září se na nás přeci jeden den usmálo sluníčko a my jsme mohli podniknout velice žádané posezení u táboráku s opékáním a zpěvem při hře na kytaru. Nevěřili byste s jakým nasazením a elánem senioři dokáží zpívat a veselit se. Pravou atmosféru svým zpěvem a hrou na kytaru, dodal zdejší pan kaplan Jenda. Moc mu děkujeme. Rodina Hejnova upekla výborné koláčky, za které i jim patří nemalý dík.

V průběhu září se koná v okolních kapličkách posvícení. Proto jsme naše seniory nemohli o tuto událost ošidit. Zúčastnili se posvícení ve Lhotě a dokonce i na Žernově. Opravdu nádherné památky nám naši předci zachovali.

Využili jsme zručnosti našich seniorů, a zapojili jsme je do 12. ročníku prodejní výstavy „Šikovné ruce pro hospic aneb Lidé lidem“, která se konala začátkem října. Pravidelně každý rok se naši senioři účastní této výstavy a již několikrát obdrželi ocenění. Jejich píle a nadšení pro dobrou věc je obdivuhodná. Snažíme je podpořit a ukázat, že i ve stáří muže být člověk potřebný.

Pozvali jsme do pečovatelského domu U Jakuba pamětníka pana Antonína Burdycha, který nám vyprávěl a pobesedoval o válečné události na Bohdašíně a Končinách. Vzpomenul památku svých rodičů a prarodičů. Všichni poslouchali se zatajeným dechem. Je dobře, že se na tyto události nezapomíná.

Nemalým zážitkem byla účast seniorů na živém natáčení pořadu s moderátorem Petrem Šiškou v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě pro televizi Šlágr. Pro zúčastněné to byla velká událost „pózovat“ před spoustou kamer a pak se na sebe dívat v televizi. Každý hned hlásil rodině či sousedce, aby se na ně dívali v televizi.

Jsme rádi, že jsme mohli ty chmurné plačtivé dešťové dny trochu rozzářit různými akcemi, protože nejhorší je samota a nicnedělání. Vždyť největší odměnou pro toho, kdo pečuje, je úsměv, spokojené oči či stisk ruky, který stojí za to.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031