Seznam článků

Dne 11. 11. 2021 se konala v Náchodě konference "terénní paliativní péče a mezioborová spolupráce. Soubor přednášek, jehož jednotícím prvkem bylo téma mobilní hospicové péče. 

Podzimní slunečné počasí vylákalo naše seniory do přírody. Celí natěšení nás vyzvali, abychom společně vyjeli na několik krásných míst v našem okolí. Zajeli jsme do Ratibořic, kde se senioři svezli ve vláčku, který nás zavezl ze Zlíče až do Ratibořic, nechybělo ani příjemné posezení v Bakově v hospodě na večeři.

Již jsme Vám v předešlém zpravodaji představili jednu z pečovatelek našeho týmu. Dovolte, abychom vás seznámili s další, druhou služebně nejstarší pečovatelkou, paní Renátou Drapačovou, která má svoji práci jako poslání, vykonává ji s velkou láskou, obětavostí a laskavostí. Její milý úsměv dokáže pohladit.

"Rádi bychom ukázali, že jsme komunita otevřená lidem." Tak vítal návštěvníky přednášky Červený Kostelec dříve a nyní vedoucí sociálních služeb Richard Bergmann. Samotné přednášky se poté ujal Oldřich Nermuť a Jana Kejzlarová.

V sobotu 9. 10. je Světový den hospicové péče. V tento den věnujeme vzpomínku všem pacientům lůžkového i mobilního Hospice Anežky České.

Ve středu 6. 10. byl po roce od svého spuštění opět zpřístupněn veřejnosti při dnu otevřených dveří. Děkujeme za hojnou účast.

Už po páté se veřejnost na začátku října obuje do papučí, aby tak podpořila mobilní hospice. S papučemi v tašce nebo rovnou na nohou vyrazí velké firmy, školy a tisíce jednotlivců.

Další ročník benefiční akce Běh pro hospic se odehrál 18. 9. v Červeném Kostelci. Jak závod dopadl?

Mezinárodní den závětí lidem v desítkách zemí po celém světě připomene význam závěti a možnost věnování peněz, nemovitosti či cenných papírů dobročinné nebo veřejně prospěšné organizaci. Koalice Za snadné dárcovství při příležitosti Mezinárodního dne závětí od 13. září do 12. října vyhlašuje Měsíc dobročinné závěti.

Již jsme jednou vzpomínali, že pečovatelka je „multifunkční“ žena, která umyje, uklidí, podá, donese, uvaří, připraví, odnese, nakoupí. K tomu všemu musí být lékař, řidič, údržbář, poradce, psycholog, vymyslí, jak klienta motivovat, jak ho povzbudit, potěšit, uklidnit, musí se orientovat v různých disciplínách, umí nakoupit správné věci podle letáků, nebojí se psů, koček, pavouků, poradí si v krizových situacích apod. Hlavě umí podržet za ruku, naslouchat, pohladit, rozdávat lásku, radost a dobrou náladu. Pečovatelka pomůže i pohladí a nemá tuto práci jako zaměstnání, ale poslání.

   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031